Wymiana szyb/szklanej elewacji alpiniści

Drobny zefirek, trochę słońca i kilkaset metrów liny.

Dla naszego klienta, firmy produkującej okna ze Zduńskiej Woli zrealizowaliśmy zlecenie wymiany szyb na jednym z Łódzkich budynków.

Wymiana szyb na wysokości Alpiniści

Przy pracy wymiany tafli szyb wykorzystane zostały systemy wyciągowe wraz z wyciągarka o udźwigu do 200kg.

Po zbudowaniu systemu i zainstalowaniu wyciągarki przystąpiliśmy do odkręcania profili aluminiowych i przygotowania szyby do wyciągnięcia, każda z nich o wadze niemal 100 kilogramów musiała zostać przetransportowana w dół a następnie na jej miejsce instalowana była nowa szyba.

Alpinistyczna wymiana szyb wymaga od zespołu alpinistów przemysłowych zgrania i dobrej komunikacji, ta została zapewniona poprzez użycie radiotelefonu HYT. Obsługa wyciągarki musiała być zgrana z osobami sterującymi pracą szyby.

Konserwacja systemów fasadowych nie jest łatwą pracą, każda z firm produkujących okna posiada swoje systemy zamocowań, profile aluminiowe różnią się od siebie przez co każdy inaczej się demontuje i inaczej montuje.

alpiniści wymiana szyb

Wymiana szyb na wysokości musi być realizowana przez kilku operatorów, minimum 3 alpinistów, operatora wyciągarki, dwóch dołowych do sterowania szybą podczas opuszczania i podciągania szyby oraz minimum jednej osoby, która wewnątrz budynku przy pomocy ssaka i przyrządu zaciskowego dociągać będzie taflę szyby do miejsca docelowego.