Zbijanie luźnych tynków/balkonów

naprawa balkonów alpiniści

Zbijanie luźnych tynków alpiniści oraz usuwanie niebezpiecznych elementów konstrukcji z balkonów na osiedlu Czerwony rynek w Łodzi.

Dla naszego klienta zrealizowaliśmy zamówienie na usunięcie niebezpiecznych luźnych tynków z balkonów na 5 blokach.
Balkony okazały się być w agonalnym stanie, ich konstrukcja i jakoś wykonania zaskoczyła nawet najdłużej pracujących u nas techników dostępu linowego.
Chłopaki pracowali na wszystkich osiedlach w Łodzi i zajmowali się już wszystkimi typami elewacji, te na czerwonym rynku przebiły wszystkie pod względem jakości.
Większość przy delikatnym obruszeniu młotkiem rozpadła się, a ich wypełnienie w postaci sypiącego piasku, gazet, bądź kamieni wielkości główki kapusty pozostawało wiele do życzenia.

W wielu przypadkach dziwiliśmy się że dany balkon jeszcze wisi w jakiś niewyjaśnionych sposób przytwierdzony do elewacji budynku.
Skorodowana konstrukcja nośna balkonu, rozpadająca się posadzka była realnym zagrożeniem dla ludzi poruszających się pod balkonami.
W kilku przypadkach zdejmowaliśmy przegniłe kątowniki okalające balkony.
Cały projekt zrealizowany był przez techników dostępu linowego,  alpiniści dzięki dobremu zaplanowanie robót i swoim umiejętnością potrzebowali zaledwie jednego dnia na każdy blok.
W skład ich pracy wchodził przegląd balkonu pod względem technicznym, demontaż luźnych tynków oraz elementów konstrukcyjnych. 

renowacja balkonów alpiniści Łódź