Czyszczenie zbiornika/silosa na mączkę wapienną.

Czyszczenie zbiornika na mączkę wapienną Gdzie?

Fidor Stabil Huzar

Dla jednego z naszych klientów, wiodącego producenta chemii budowlanej wykonaliśmy czyszczenie zbiornika na mączkę wapienną. Cała realizacja miała miejsce w miejscowości Fidor koło Końskich w województwie Świętokrzyskim. Miejsce bliskie naszemu sercu gdyż w tych okolicach się wychowywaliśmy :)

Czyszczenie zbiornika na mączkę wapienną czym?

Czyszczenie zbiornika musiało zostać przeprowadzone ręczenie. Mycie zbiornika myjkami ciśnieniowymi bądź piaskowanie nie wchodziło w grę ze względu na to, że zbiornik miał być ponownie napełniamy w przeciągu 24h a wilgoć bądź piasek z piaskowania mogły wprowadzić defekty do produktu.

D czyszczenia wykorzystaliśmy szczotki o bardzo grubym włosiu, łopaty oraz powietrze pod dużym ciśnieniem. Podczas naszej pracy udało nam się zrzucić ze ścian zbiornika i z samego leju ponad 7 ton zalegającego produktu. Zrzucić ze ścian zbiornika wszystkie niepożądane nawisy a z samego leja pozbyć się nagromadzonego materiału. Na koniec użyliśmy wysokiego powietrza pod wysokim ciśnieniem i resztę osadu zdmuchaliśy do pracującego ślimaka.

czyszczenie zbiorników na mączkę wapienną

Alpinista

Czyszczenie zbiornika na mączkę wapienną.

czyszczenie zbiornikó alpiniści

Alpinista

Czyszczenie zbiornika, usuwanie mączki z leja zbiornika.

Czyszczenie zbiorników z zastosowaniem technik linowych to duże wyzwanie, zarówno sprzętowe jak i wysiłkowe. Musimy sobie zdawać sprawę jakie obciążenia wpływają na człowieka pracującego wewnątrz zbiornika. Stres, mała przestrzeń, olbrzymie obciążenie fizyczne i presja klienta.

Te wszystkie czynniki mogą doprowadzić do wypadku, dla tego bezpieczeństwo podczas pracy jest najważniejsze.

 

Czyszczenie zbiorników/ Silosów alpiniści przemysłowi